Nasza Parafia

Strona główna
Podręczniki duszpasterskie
Intencje
Ogłoszenia
Kancelaria
Msze święte
Sakramenty
Duszpasterze
Pielgrzymki/wyjazdy
Historia parafii
Nowenna
Kontakt

Inne

Listy ks. Proboszcza
Ciekawe artykuły
Ciekawe strony
Warto obejrzeć
W Cieniu Familoka
Nasza Galeria

Warning: Parameter 1 to plgContentBotphp_content::onAfterDisplayTitle() expected to be a reference, value given in /home/emauskon/www/teresa/libraries/joomla/event/event.php on line 67
Wspólnota Jezusa Miłosiernego PDF Drukuj Email
Grupy - Grupy parafialne
Wpisany przez Ks. Dawid Lubowiecki   
Sobota, 07 Marzec 2009 15:45
altWSPÓLNOTA
JEZUSA MIŁOSIERNEGO
Nasza wspólnota

Jesteśmy wspólnotą, która chce poddawać się prowadzeniu Ducha Świętego i zawierzać swoje życie Bożemu Miłosierdziu. Wspólnota zawiązała się 14 lutego 2012 roku, w dniu dwóch wielkich ewangelizatorów Cyryla i Metodego. Jest nas ponad setka osób (w porywach nawet do 200) w wieku od 17 do 80 lat z terenów całego Rybnika, Żor, Leszczyn, Wodzisławia, Radlina. Łączy nas miłość do Jezusa, który jest Bogiem godnym uwielbienia. Chcemy wzrastać w Jego miłości i otwierać się na działanie Ducha Świętego. Duchową opiekę sprawują ks. Dawid Lubowiecki i ks. Bogdan Kania oraz ks. Karol Barciok.

Formacja

Nasze spotkania odbywają się w każdy wtorek w godz. 19:00 – 21:00 na przemian w parafiach św. Teresy od Dz. Jezus w Rybniku-Chwałowice (1 i 4 wtorek miesiąca) i parafii brata Alberta w Rybniku-Kamień (2 i 3 wtorek miesiąca). Podczas tych spotkań każdy może podzielić się działaniem Boga w jego życiu, wygłaszana jest konferencja, oraz jest wspólna modlitwa. Każdego miesiąca odbywają się spotkania formacyjne w małych grupach. Raz w roku jedziemy na rekolekcje. Każdy, kto chce wejść do wspólnoty, włączany jest do rocznej kandydatury i podejmuje pewne zobowiązania.

Nasze zobowiąznia

  • Codzienna modlitwa Słowem Bożym
  • Częste i pełne uczestnictwo w Eucharystii
  • Comiesięczna spowiedź
  • Udział raz w roku w rekolekcjach lub kursach SNE
  • Udział w spotkaniach formacyjnych małej grupy
  • Udział w spotkaniach modlitewnych wspólnoty
  • Udział w minimum jednej diakonii
  • Szczególne oddawanie czci Bożemu Miłosierdziu (w dowolny sposób)
  • Dawanie świadectwa.

Co robimy

Oprócz formacji własnej mamy pragnienie ewangelizacji. Chcielibyśmy docierać do ludzi poprzez różne formy rekolekcji, czuwań, kursów, spotkań, aby głosić im Dobrą Nowinę o Jezusie. Chcemy to robić przede wszystkim przez Szkołę Nowej Ewangelizacji prowadząc kursy ewangelizacyjne. Ponadto prowadzimy comiesięczne czuwania modlitewne na terenie różnych parafii.

Więcej informacji o wspólnocie

http://jezusmilosierny.pl/

Tekst fundamelntalny

Apostołowie z wielką mocą świadczyli o zmartwychwstaniu Pana Jezusa (Dz 4,33).
 
Tel.: 32 432 97 10; Fax.: 32 421 64 84
e-mail: chwalowice@archidiecezjakatowicka.pl
konto parafialne: PKO 74 1240 4357 1111 0000 5313 2259