Nasza Parafia

Strona główna
Podręczniki duszpasterskie
Intencje
Ogłoszenia
Kancelaria
Msze święte
Sakramenty
Duszpasterze
Pielgrzymki/wyjazdy
Historia parafii
Kontakt

Inne

Listy ks. Proboszcza
Ciekawe artykuły
Ciekawe strony
Warto obejrzeć
W Cieniu Familoka
Nasza Galeria

Najnowsze


Warning: Parameter 1 to plgContentBotphp_content::onAfterDisplayTitle() expected to be a reference, value given in /home/emauskon/www/teresa/libraries/joomla/event/event.php on line 67
Wszystko postawić na perłę PDF Drukuj Email
Artykuły - Wprowadzenie do liturgii
Wpisany przez Ks. Proboszcz   
Sobota, 29 Lipiec 2017 22:59
Kupiec poszukujący pięknych pereł z przypowieści Jezusa sam doprowadza siebie do ruiny. Dla jednej perły sprzedaje wszystko, co ma. Nie robi tego, żeby dzięki niej rozwinąć swój handel, ale żeby móc ją nazwać swoją. Nabywając perłę, pozbawia siebie możliwości wykonywania dalej swo­jego zawodu - nie ma przecież już niczego, czym mógłby handlować. Żadnych pieniędzy, żadnych pereł. A mimo to jest bogatszy. Perła bowiem oznacza, w przenośnym sensie, wiarę w Boga. To, co najdroższe w ogóle. Jezus łączy sprawę królestwa niebieskiego z ukierunkowaniem przez człowieka całego swojego życia na Boga. Bez wiary w Niego nie jest to możliwe, ale jest warte każdej ceny. Stwarza bowiem szansę osiągnięcia ostatecznego celu - zachowania swego istnienia na wieki.
Kilka dni temu otrzymałem list jako odpowiedź na niepokojące postawy niektórych znanych osobistości życia publicznego. Jego autorka chce podzielić się jego treścią z innymi. Spełniam to pragnienie.

Szczęść Boże,

Przesyłam w załączniku Mój komentarz wraz z linkiem.

Pozdrawiam. Amitiés. Zuzannna

Krystyna Janda a partagé un lien. Facebook.

http://natemat.pl/146105,ta-mapa-robi-furore-w-sieci-ile-w-niej-prawdy

Ta mapa z liczbą polskich kościołów robi furorę w sieci. Ile w niej prawdy?
Portal „Co łaska” opublikował mapę parafii w Polsce. Świat szybko się o niej dowiedział za pośrednictwem użytkowników strony 9gag.com.
                                              Wśród zabawnych…natemat.pl

Komentarz:

Pani Krystyno (Janda), zapraszam serdecznie do Francji gdzie mieszkam od 40 lat, aby zakosztować tej cudownej laickiej pustki duchowej w której burzy się kościoły, zastępuje się je meczetami a na ulicach tyle czarnych burek i islamskich chust ile kościołów na Pani mapie.... Pracowałam przez 20 lat jako profesor Edukacji Narodowej, uczyłam literatury francuskiej, historii i geografii w gimnazjach i liceach w regionie paryskim i w Normandii. Usiłowałam oświecić, jak mogłam, uczniowi z rocznych części świata wpajając im miłość do piękna, sztuki, literatury i muzyki ale proszę mi wierzyć, że od samego początku była to ciężka walka skazana na przegraną, gdyż pracowało się w atmosferze ciągłej agresji, relatywizmu i ekstremalnej tolerancji, a na ścianach sal gimnazjów i liceów pojawiały się wulgarne napisy „nique la France” (jeb... Francję), na które Francuzi kompletnie nie reagowali a wręcz je banalizowali... aż do 2015 - atak na charcie Hebdo (miałam zaszczyt gościć u Państwa Maryse i Georges Woliński, znanej pisarki i jej zamordowanego bestialsko męża 8 miesięcy przed jego śmiercią...) i nieustających po dziś zamachowa.... Antyklerykalizm, który Pani tak promuje na polskiej ziemi doprowadzili Zachód, a szczególnie Francję do kompletnej sekularyzacji i wręcz dechrystianizacji, gdzie pod pretekstem głoszenia wspaniałych republikańskich wartości Wolności, Równości i Braterstwa, zapomina się, że są one fundamentami chrześcijaństwa, które wraz ze starożytną Grecją są dziedzictwem kulturowym i korzeniami naszej Europy. A proszę również poczytać trochę o Islamie i narastającej islamizacji Europy- polecam:

Boualem Sansal - 2084. Koniec świata, Wydawnictwo Sonia Draga

Michel Houellebecq – Uległość, Wydawnictwo W.A.B.

Dodam jeszcze, że w tym zglobalizowanym świecie gdzie jest to co uniwersalne, gdzie usiłuje się wymazach wszelkie rocznice, gdzie tożsamość narodowa i tradycje powoli wymierają w imię jednego modelu narzucanego nam przez finansową elitę manipulującą światem poprzez wszechmocne media, na szczęście, że są jeszcze kraje takie jak Polska dumne ze swojej historii i mocnych, tak wyśmiewanych na Zachodzie, chrześcijańskich korzeni...

Zuzanna Plutowska

 
Tel.: 32 432 97 10; Fax.: 32 421 64 84
e-mail: chwalowice@archidiecezja.katowice.pl
konto parafialne: PKO 74 1240 4357 1111 0000 5313 2259