Nasza Parafia

Strona główna
Podręczniki duszpasterskie
Intencje
Ogłoszenia
Kancelaria
Msze święte
Sakramenty
Duszpasterze
Pielgrzymki/wyjazdy
Historia parafii
Nowenna
Kontakt

Inne

Listy ks. Proboszcza
Ciekawe artykuły
Ciekawe strony
Warto obejrzeć
W Cieniu Familoka
Nasza Galeria

Najnowsze


Warning: Parameter 1 to plgContentBotphp_content::onAfterDisplayTitle() expected to be a reference, value given in /home/emauskon/www/teresa/libraries/joomla/event/event.php on line 67
Komunia z Bogiem. PDF Drukuj Email
Proboszcz - Listy do parafian
Wpisany przez Ks. Proboszcz   
Sobota, 13 Maj 2017 20:56

    Kochani moi, dziś wielkie święto naszej wspólnoty parafialnej. 79 najmłodszych parafian po raz pierwszy uczestniczy w pełni we Mszy świętej. W tym siedmioro wcześniaków. Ich rodzice, głęboko wierzący, postanowili już od najwcześniejszych lat  wprowadzić Jezusa w życie swoich dzieci. Dzień Pierwszej Komunii św. nie jest tylko świętem dziecka. Bóg oczekiwany wchodzi w życie całej rodziny. Jest to także szansa „na nowy początek” w budowaniu szczęścia swojej rodziny.

    Kochane dzieci, niech te pierwsze wasze chwile z Jezusem, potwierdzone słowem Amen, będą waszą słodką tajemnicą. Wspaniale opisała ją święta Teresa: „Ach! Jakże słodki był pierwszy pocałunek Jezusa, dany mojej duszy….” Niech w waszej rozmowie z Jezusem będzie uwielbienie, podziękowanie, prośba,…”

    Kochani rodzice, doprowadziliście swoje dziecko do Boga. Nie chodzi tylko o obowiązek wobec dziecka, wynikający z jego chrztu świętego. Chodzi o zakorzenienie młodego człowieka w Bogu, o pewne i mocne ukierunkowanie na Niebo i życie wieczne. O ukazanie dziecku Jezusa, jako Drogi, Prawdy i Życia. To nie przypadek, że ta Nowina rozbrzmiewa dziś w liturgii Słowa. Ukazujecie także dziecku w Jezusie perspektywę wielkiego i wspaniałego jego człowieczeństwa: „Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem i większych dokona….!

    Czy wasze dzieci osiągną taką wielkość !?  Oczywiście, ale tylko w łączności z Jezusem, Bogiem i Panem. Tylko to musi trwać!!!  Niech wasze programy życia i szczęścia będą bardziej duchowe. Niech Jezus bardziej będzie na pierwszym miejscu. Niech każdy pierwszy piątek miesiąca z sakramentem pokuty i Komunia święta wynagradzająca, będzie świętem rodzinnym całej rodziny.

    Tegoroczna I Komunia św. nakłada się na uroczystości 100-lecia objawień MB w Fatimie. A Ona uczyła dzieci fatimskie pięknej modlitwy wstawienniczej: O mój Boże, wierzę w Ciebie, uwielbiam Ciebie, ufam Tobie i kocham Ciebie z całego serca. Proszę Cię o przebaczenie tym, którzy nie wierzą, nie uwielbiają Ciebie, którzy nie ufają Tobie i którzy Cię nie kochają”. Niech ta modlitwa będzie także dla nas w jakiś sposób programem życia”

Kochani moi, dziś w gablotach a za tydzień w naszym tygodniku „W sercu Kościoła” kolorowe zdjęcia wszystkich dzieci komunijnych na symbolicznych tableaux. Niech piękne, ufne i czyste spojrzenia tych dzieci, w których widzi się Niebo i Tajemnicę ludzi szczęśliwych, wzbudzą w każdym z nas te same pragnienia.

    Kochani Goście i uczestnicy wielkiej Tajemnicy Komunii z Chrystusem w sanktuarium św. Teresy od Dzieciątka Jezusa. To tu na ścianach kościoła odczytujemy słowa Teresy, które winne się stać w trudach osobistego życia światłem osobistej nadziei i mocą zwycięstwa: „Z ufnością i miłością idziemy do Ciebie, Panie, nie pragną niczego więcej, tylko Twojej chwały” oraz „W sercu Kościoła, mojej Matki, będę miłością”.

    Ufam, że dzięki „nowej” miłości nas wszystkich do Jezusa - Eucharystii „tu i teraz” czas staje się wiecznością, a Wieczność, która schodzi do nas z Jezusem - Eucharystią nadaje naszemu dziś znamiona miłości i ufności.

    Serdecznie pozdrawiam

    Wasz proboszcz Teodor

 
Tel.: 32 432 97 10; Fax.: 32 421 64 84
e-mail: chwalowice@archidiecezjakatowicka.pl
konto parafialne: PKO 74 1240 4357 1111 0000 5313 2259