Nasza Parafia

Strona główna
Podręczniki duszpasterskie
Intencje
Ogłoszenia
Kancelaria
Msze święte
Sakramenty
Duszpasterze
Pielgrzymki/wyjazdy
Historia parafii
Nowenna
Kontakt

Inne

Listy ks. Proboszcza
Ciekawe artykuły
Ciekawe strony
Warto obejrzeć
W Cieniu Familoka
Nasza Galeria

Warning: Parameter 1 to plgContentBotphp_content::onAfterDisplayTitle() expected to be a reference, value given in /home/emauskon/www/teresa/libraries/joomla/event/event.php on line 67
Módl się gorąco do Serca Jezusowego! PDF Drukuj Email
Patroni - Bliżej Świętej
Wpisany przez Ks. Proboszcz   
Niedziela, 26 Czerwiec 2016 17:36

    Święta Teresa daje to polecenie swojej siostrze Celinie przed wyjazdem do Paray-le-Monial, towarzysząc bez specjalnego entuzjazmu Leonii, która bardzo chciała pielgrzymować do tego miasta, w którym Jezus ukazał swoje Najświętsze Serce świętej Małgorzacie  Marii Alacoque. Było to w dwusetną rocznicę jej śmierci, 17 października 1890 roku.

    Teresa czci w oblubieńczy sposób Serce Pana Jezusa. Rozmawia z Nim jak małżonka z Pieśni nad Pieśniami ze swoim oblubieńcem: „Módl się gorąco do Serca jezusowego…. Wiesz, co do mnie, to nie patrzę Na Najświętsze Serce tak jak wszyscy. Myślę, że Serce Mojego Oblubieńca jest wyłącznie moje, tak jak moje należy tylko do Niego samego. Mówię do Niego w rozkosznej samotności serca z sercem, oczekując na tę chwilę, gdy będę mogła kontemplować Go twarzą w twarz”. (LT 122).

    Leonia, w klasztorze Sióstr Wizytek w Cean, powie o tym samym doświadczeniu do swoich sióstr w Karmelu w Lisieux 2. lutego 1899 roku: „Trwając w Jego Obecności, czułam, że Jezus mnie rozumiał, i to wystarczyło, by kosztować i trwać w głębokim pokoju”.

    Święta Teresa, w wierszu do swojej siostry Marii od Najświętszego Serca, pt. Moja pieśń dnia dzisiejszego, z okazji święta Serca Jezusa, napisze: „Utwierdź mnie w twojej miłości… zachowaj w Twojej łasce… Daj, o Jezu, miejsce w Twym sercu … dnia dzisiejszego”.

    Ufność świętej Teresy do  Serca Jezusowego jest ogromna: „O, Serce Jezusa, skarbie czułości, jesteś mym szczęściem,, jedyną moją nadzieją” (PN 23).

    Teresa, przychodząc do Nieba, będzie mogła całkowicie oddać się wiecznej Miłości jak pokochała Jezusa od początku.. Wyrazi to w wierszu:
    „Wiesz dobrze, że moim męczeństwem jest miłość do Ciebie, o Serce Jezusa.. Do nieba wyrywa się  moja dusza, by tam Cię kochać,  kochać coraz więcej!..."  (PN 33)

    Drodzy przyjaciele św. Teresy, kończy się miesiąc poświęcony Sercu Jezusa, ale nie kończy się miłość tryskająca z Serca Jezusa dla nas. Czcijmy więc gorąco Serce Jezusa, by doświadczyć pokoju serca, i zakosztować miłości Jezusa, by posiąść radość Tego, który wydał się za nas jako dar Ojcu Miłosierdzia, w Duchu Świętym.
    Zapamiętajmy słowa Teresy: „Kochać Jezusa i sprawiać, aby był kochany”.

                 Oprac. Ks. T. Suchoń

W Najświętszym Sercu
Pragnę Twego Serca, pełnego tkliwości,
Ono moim wsparciem będzie dziś i zawsze,
Kocha mnie pomimo mej ułomności,
Ukoi cierpienia małe i … najkrwawsze.

Tutaj nie ma sera Twemu podobnego;
Miłość Twa, zrodzona nad znikomym światem,
Jej źródłem jest ognisko Nieśmiertelnego!
Ach, Tyś Bogiem moim, przez nia bądź mi Bratem!

O Serce Jezusa, promieniu mój złoty,
Tyś szczęściem i w Tobie nadzieja jedynie!
Tyś już dziecku niosło miłości klejnoty,
Bądź tuż przy mnie, blisko, w ostatniej godzinie.

        Św. Teresa od Dz. Jezus
 
Tel.: 32 432 97 10; Fax.: 32 421 64 84
e-mail: chwalowice@archidiecezjakatowicka.pl
konto parafialne: PKO 74 1240 4357 1111 0000 5313 2259